مشخصات، قیمت و خرید پرس ضربه‌ای اطلاعاتی هست که قبل از خرید و استفاده از این دستگاه باید بدونید. پرس ضربه‌ای دستگاهی مهم در صنعت هست که کاربرد زیادی هم داره. به طور کلی از این دستگاه برای فرم‌دهی به فلزات استفاده میشه. اما برای استفاده موفق از این دستگاه و افزایش طول عمر لازمه اطلاعاتی هم در موردش داشته باشید. اطلاع از کاربرد، مزایا، تعمیر و نگهداری و سرویس پرس ضربه ای، نحوه کار با این دستگاه و قیمت خرید، به شما در استفاده مفیدتر از این دستگاه کمک میکنه. در ادامه همراه ما باشید تا از طریق آشنایی با کاربرد، مزایا، روش استفاده و فاکتورهایی از این قبیل، با پرس ضربه‌ای بیشتر آشنا بشید.

دستگاه پرس ضربه ای

به طور کلی در صنعت، استفاده از فلزات به همون شکلی که هستن امکان‌پذیر نیست. بنابراین برای شکل‌دهی و فرم‌دهی صحیح به این فلزات و قابل استفاده شدن اون‌ها از پرس ضربه‌ای استفاده میشه. این دستگاه در فرم‌دهی، سوراخ کردن و برش‌کاری اوراق فلزی مورد استفاده قرار می‌گیره. این دستگاه معمولی‌ترین نوع در بین انواع دستگاه‌های پرس هست. اما کارایی و عملکرد مفید و مهمی هم داره و با گذشت زمانی طولانی و جایگزین شدن دستگاه‌های جدید، هنوز هم این دستگاه کاربردهای مهم  مفیدی داره. استفاده از پرس ضربه‌ای در لاین تولید، باعث افزایش راندمان هم میشه.

نمونه کارهای پرس مکانیک پرس ایران

اجزای پرس ضربه ای

اجزای اصلی مورد استفاده در پرس ضربه ای عبارتند از:

بدنه: بدنه یا بسته بندی پرس ضربه ای که دارای استحکام و استحکام کافی برای مقاومت در برابر ضربه باشد.


ابزار چکشی (ابزار چکشی): این قالب برای ضربه زدن به قطعه طراحی شده است. اندازه و شکل قالب چکش به نوع آزمایش و قطعه مورد آزمایش بستگی دارد.


مکانیسم تولید برق: این قطعات وظیفه تولید نیروی ضربه ای را بر عهده دارند که از طریق مدارهای دوار و زنجیره های کالسکه حرکت می کند.


سنسورها: در پرس های ضربه ای از سنسورها برای اندازه گیری انرژی ضربه و فشار استفاده می شود. سپس می توان از این اطلاعات برای تجزیه و تحلیل نتایج آزمایش استفاده کرد.


کنترلر: برخی از پرس های ضربه ای از یک کنترل کننده برای تنظیم و کنترل انرژی و شدت ضربه استفاده می کنند.


به طور کلی، پرس پانچ بر اساس نیرو و انرژی ضربه تولید شده توسط قالب چکش کار می کند که فشار و ضربه ضربه را بر روی قطعه آزمایش اندازه گیری می کند.

نمونه کارهای پرس مکانیک پرس ایران

انواع پرس ضربه ای

به طور کلی تولید این دستگاه، در انواع مختلفی صورت می‌گیره تا خریداران بتونن استفاده بیشتر و مفیدتری داشته باشن. با افزایش تنوع در این دستگاه، رضایت مشتری و تعداد خریداران بیشتر میشه. به طور کلی این دستگاه‌ها از نظر منبع انرژی دارای انواع مختلفی بوده و شامل پرس ضربه‌ای دستی، مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی هستن. به طور کلی باید گفت منبع انرژی انواع پرس ضربه‌ای متفاوته. این مسئله باعث میشه تا از نظر کاربرد با هم تفاوت‌هایی داشته باشن.

در زمان خرید و انتخاب پرس ضربه‌ای باید به نوع دقت کنید. یعنی باید بر  اساس ظرفیت تناژ دستگاه و نوع منبع انتخاب کنید. در غیر اینصورت و در صورت استفاده بیشتر از توان این دستگاه به راحتی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا میکنه. در ادامه در مورد انواع پرس ضربه‌ای توضیح مختصری دادیم:

پرس دستی: از نام این دستگاه پیداست که این نوع از پرس ضربه ای، نیروی موردنظر رو از دست یا پای مسئول کار گرفته و در نهایت وظیفه خودش رو انجام میده.

پرس مکانیکی: این دستگاه دارای موتور الکتریکی، چرخ دنده و چرخ لنگر هست. این دستگاه یک میز قابل تنظیم داره که روی ریل حرکت میکنه.

پرس هیدرولیکی: این مدل با استفاده از فشار روغن و آب کار میکنه. در واقع با فشردن آب و روغن، متراکم شده و بازوی دستگاه برای اجرای کار، بکار میوفته.

پرس پنوماتیکی: این دستگاه هم نیروی موردنیازش رو از هوای فشرده و متراکم می‌گیره.

نمونه کارهای پرس هیدرلویک پرس ایران

نمونه کارهای پرس هیدرولیک پرس ایران

مزایای دستگاه‌های پرس ضربه ای

اگرچه پرس ضربه‌ای دستگاهی ساده و معمولی هست و دستگاه‌های پیشرفته‌تری تولید شدن، اما همچنان جایگاه خودش رو حفظ کرده و از مزایای زیادی هم برخوردار هست. اصلی‌ترین مزایای دستگاه پرس ضربه‌ای شامل فاکتورهای زیر هست:

 1_ دستگاه‌های پرس ضربه‌ای با دقت و سرعت بالایی قطعات فلزی رو شکل داده و فرم دلخواه رو ایجاد میکنن.

 2_ برای طیف گسترده‌ای از عملیات شکل‌دهی به فلزی می‌تونید از این دستگاه استفاده کنید.

 3_ برای تولید قطعات فلزی با شکل‌های پیچیده هم قابل استفاده هستن و به راحتی می‌تونید توسط این دستگاه قطعات فلزی رو    به شکل موردنیاز تبدیل کنید.

کاربرد دستگاه پرس ضربه ای

همونطور که قبل‌تر اشاره کردیم، پرس ضربه‌ای در صنایع مختلف قابل استفاده هست و کاربرد زیادی هم داره. اما یکی از کاربردهای مهم پرس ضربه ای، استفاده در صنایع فلزی هست. در واقع هر چقدر کیفیت دستگاهی که در این صنایع بکار برده میشه بالاتر باشه، تولید بهتری خواهید داشت. این مسئله باعث افزایش راندمان تولید هم میشه.

از کاربردهای دیگه این دستگاه می‌تونیم به استفاده در صنعت تراش‌کاری برای فرم‌دهی به قطعات اشاره کنیم. در صنعت خودرو هم از این دستگاه برای فرم‌دهی به اوراق، سوراخ کردن و برش دادن استفاده میشه. به طور کلی بیشترین کاربرد این دستگاه تولید انواع خودرو، آلیاژها، قطعات فلزی، تجهیزات صنعتی و… هست.

press2

نحوه کار با دستگاه پرس ضربه ای

آشنایی با نحوه کار دستگاه پرس ضربه‌ای در کنار مشخصات خرید، از مهم‌ترین نکات هست. بنابراین باید حتما کار با این دستگاه رو بدونید تا خروجی خوبی دریافت کنید. این دستگاه مثل سایر دستگاه‌های صنعتی، دارای قطعات مختلفی هست. اما دو قطعه اصلی در دستگاه وجود داره که باعث فرم‌دهی به فلزها میشه. این دو قطعه شامل چکش آهنی و حفره موجود در دستگاه پرس ضربه‌ای هست. اما برای آشنایی از نحوه کار پرس ضربه‌ای باید بگیم که چکش فلزی فشاری رو به صورت عمودی به قطعه‌ای که بین چکش و حفره قرار گرفته وارد میشه. این فشار به راحتی باعث شکل‌دهی، برش و سوراخ کردن قطعه میشه.

این فشار در واقع به دلیل وجود منبع در دستگاه ایجاد میشه. برای افزایش خروجی از این دستگاه لازمه بدونید که با توجه به توان فشار وارد کنید و از فشار بیش از حد به دستگاه جدا خودداری کنید تا مشکلی رخ نده.

قیمت دستگاه‌های پرس ضربه ای

قیمت دستگاه‌های پرس ضربه ای

در مطالب بالا در مورد مشخصات، انواع، کاربرد، مزایا و در نهایت خرید پرس ضربه‌ای صحبت کردیم. این اطلاعات به شما در تجربه یک خرید مطمئن و متناسب با نیاز کمک میکنه.

در نهایت اگه قصد خرید پرس ضربه‌ای رو دارید، باید به قیمت هم توجه کنید. قیمت دستگاه پرس ضربه‌ای به فاکتورهای مختلفی از جمله نوع دستگاه، ابعاد دستگاه، توان و ظرفیت خروجی و مواردی از این قبیل بستگی داره. در صورتی که قصد خرید این دستگاه رو دارید و به دنبال مرکزی معتبر برای استعلام قیمت هستید، در پرس ایران می‌تونید قیمت روز رو استعلام کنید.

پرس ایران به عنوان معتبرترین مرکز تولید، تعمیر و سرویس انواع ماشین‌آلات صنعتی و پرس ضربه ای، قیمت روز دستگاه رو بر اساس نیاز و کاربرد در اختیار شما قرار میده. همچنین در صورت بروز مشکل می‌تونید از طریق تماس با کارشناسان ما اطلاعات کافی رو دریافت کرده و دستگاه رو تعمیر کنید. حتما دستگاهی بر اساس نیاز خودتون بخرید و قبل از خرید از خدمات مشاوره رایگان پرس ایران برخوردار بشید و استعلام قیمت کنید.

تعمیر و نگهداری و سرویس دستگاه پرس ضربه ای

تا این بخش در مورد مشخصات خرید پرس ضربه‌ای صحبت کردیم. اما یکی از مسائلی که باید در خصوص این دستگاه‌ها بدونید، شیوه تعمیر، نگهداری و سرویس دستگاه پرس ضربه‌ای هست. به طور کلی این دستگاه مثل سایر دستگاه‌های صنعتی باید در فواصل زمانی مرتب سرویس بشه. همچنین باید به خوبی نکات نگهداری رو رعایت کنید تا از کار نیوفته. اما نکاتی که در خصوص تعمیر، نگهداری و سرویس این دستگاه باید بدونید،

پرس ضربه ای رومیزی

پرس ضربه ای رومیزی دستگاهی است که برای شکل دادن به مواد و قطعات مختلف استفاده می شود. این دستگاه عمدتاً در صنعت و ساخت قطعات فلزی استفاده می شود. عملکرد اصلی پرس ضربه ای بر اساس ایجاد ضربه یا ضربه قوی به قطعه است. از طریق این اثر، مواد انعطاف پذیر مانند فلزات، پلاستیک و چوب به هر شکلی قالب گیری می شوند.پرس ضربه ای در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، صنایع الکترونیک، صنایع فلزی و صنایع چوب کاربرد دارد. با استفاده از پرس ضربه ای قطعات با دقت و کیفیت بالایی تولید می شوند.

خلاصه متن

مشخصات، قیمت و خرید پرس ضربه‌ای اطلاعاتی هست که قبل از خرید و استفاده از این دستگاه باید بدونید.پرس ضربه ای رومیزی دستگاهی است که برای شکل دادن به مواد و قطعات مختلف استفاده می شود. این دستگاه عمدتاً در صنعت و ساخت قطعات فلزی استفاده می شود. این دستگاه مثل سایر دستگاه‌های صنعتی، دارای قطعات مختلفی هست. اما دو قطعه اصلی در دستگاه وجود داره که باعث فرم‌دهی به فلزها میشه. اگه قصد خرید پرس ضربه‌ای رو دارید، باید به قیمت هم توجه کنید. قیمت دستگاه پرس ضربه‌ای به فاکتورهای مختلفی از جمله نوع دستگاه، ابعاد دستگاه، توان و ظرفیت خروجی و مواردی از این قبیل بستگی داره. در صورتی که قصد خرید این دستگاه رو دارید و به دنبال مرکزی معتبر برای استعلام قیمت هستید، در پرس ایران می‌تونید قیمت روز رو استعلام کنید.

X