تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک

تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک

تعمیر پرس هیدرولیک و سرویس به موقع، از جمله اصلی‌ترین اقداماتی هست که به منظور نگهداری و سالم ماندن این دستگاه‌ها باید انجام بدید. پرس هیدرولیک، در بین دستگاه و ماشین‌آلات دیگه، محبوب‌ترین دستگاه شناخته شده که در ابعاد بزرگ و کوچیک تولید شده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیره. این دستگاه بر مبنای انتقال نیرو در یک سیال تولید شده و معمولا برای متراکم کردن اشیا مختلف با فشار زیاد از پرس هیدرولیک استفاده میشه. از دستگاه پرس هیدرولیک در صنایع مختلف از جمله ساختمان‌سازی، نفت و گاز، ساخت قطعا فلزی، هوافضا و… استفاده میشه. اما اصلی مهم در خصوص این دستگاه، روش تعمیر و نگهداری پرس هیدرولیک روغنی، کابلشو، سی فریم، سینگل اکشن، دبل اکشن،‌های اسپید و… هست. اگر قصد دارید در مورد مشکلات رایج دستگاه پرس هیدرولیک و تعمیر و رفع اون‌ها اطلاعات جامعی کسب کنید، با پرس ایران همراه باشید.

نمونه کارهای پرس مکانیک پرس ایران

نمونه کارهای پرس مکانیک پرس ایران

تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک

اجزای تشکیل دهنده دستگاه پرس هیدرولیک

1-فریم دستگاه: یکی از مهم ترین اعضاء سازنده پرس هیدرولیک می باشد.این فریم قادر به تحمل نیروی فشار بالا می باشد و کلیه قطعات دیگر دستگاه بر روی آن نصب می‌شوند. نوع دیگری از فریم هیدرولیک می‌تواند به عنوان یک پلتفرم استفاده شود که قابلیت حمل و نقل سریع و آسان را فراهم می‌کند. این نوع فریم معمولاً راحت قابل جداسازی و جداکنندگی قطعات دستگاه را فراهم می‌کند تا به راحتی بتوان آن‌ها را جابجا کرد یا تعویض کرد.

2-ستون (استورک): یکی دیگر از قطعات پرس هیدرولیک ستون دستگاه می باشد که مقاومت بالایی دارد و احتمال خراب شدن آن بسیار کم است و وظیفه آن کنترل دستگاه می باشد.

3- سیلندر هیدرولیک یا  جک هیدرولیک: یکی از اجزای اساسی پرس هیدرولیک می باشد. که در فرایند فشار دادن و فشرده کردن مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد.این قطعه از یک بدنه استوانه، پیستون، ابزارهای درزبندی و آب بندی و رام، تشکیل شده است.

4-پمپ هیدرولیک: در پمپ هیدرولیک، مایع که ممکن است آب، روغن یا سایر مواد باشد، توسط یک توربین القاء شده و ضربه های سریعی به مایع وارد می کند. این ضربه ها باعث ایجاد فشار در مایع می شوند و آن را از طریق لوله ها و سیستم های مختلف به محل مقصد هدایت می کنند،براساس نوع و مدل از پمپ های متفاوتی استفاده میشود.

نمونه کارهای پرس هیدرلویک پرس ایران

نمونه کارهای پرس هیدرولیک پرس ایران

تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک در کرج و تهران

تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک در کرج و تهران

از اونجایی که این دستگاه از حساسیت بالایی برخورداره، بنابراین تعمیر پرس هیدرولیک در انواع مختلف، باید با دقت کافی و تحت نظر افراد متخصص انجام بگیره. در واقع وقتی چندین سال از دستگاه پرس استفاده می‌کنید، امکان خراب شدن و نیاز به تعمیر در این دستگاه مثل هر دستگاه دیگه‌‌ای وجود داره. معمولا در صورت عدم سرویس به موقع و نگهداری اصولی، شاهد مشکلاتی از جمله ایجاد ترک، نشتی و خرابی وجود داره. در بیشتر مواقع هم نیاز به تعویض قطعات پیدا می‌کنید. چرا که عملکرد دستگاه افت شدیدی پیدا کرده و در نتیجه احتمال لرزش و تغییر شکل یا ترک خوردن قطعات افزایش پیدا میکنه.
به طور کلی اگر تعمیر و نگهداری پرس هیدرولیک به درستی صورت نگیره احتمال نشت روغن افزایش پیدا میکنه. از طرفی سیلندرهای هیدرولیک که بخش مهمی از این دستگاه رو تشکیل میدن، به علت فرسودگی و یا یاتاقان‌های میله ای، از کار می‌افتند. اما به راحتی با مشاهده جزئیات و برخورداری از خدمات تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک در کرج و تهران میشه این مشکلات رو رفع کنیم.

نشت روغن از آب‌بندهای پیستون

خب یکی از مهم‌ترین مشکلات در خصوص تعمیر پرس روغنی، نشت روغن از آب‌بندهای پیستون هست. این مشکل ممکنه در اثر پر شدن بیش از حد مخزن و یا فرسوده شدن پیستون پکینگ رخ بده. برای رفع این مشکل در قدم اول لازمه روغن‌های اضافی از مخزن رو تخلیه کنید. در قدم بعدی قطعه مورد نظر یعنی پیستون پکینگ باید تعویض بشه. برای این کار برخورداری از خدمات تعمیر و سرویس پرس هیدرولیک در کرج و تهران ضروری هست.

عدم حفظ فشار توسط دستگاه پرس

دومین مشکل رایج عدم ایجاد و حفظ فشار مورد نظر توسط دستگاه پرس هست. علت اصلی بروز این مشکل آلوده شدن check ball یا تماس ضعیف این ناحیه با seat هست. دومین علت بروز این مشکل خراب شدن پیستون پکینگ هست. برای رفع این مشکل لازمه بخش‌های نام برده رو تمیز کرده و مجددا در جای خود قرار بدید. اگر مشکل از پکینگ پیستون باشه، با برخورداری از خدمات تعمیر و سرویس پرس هیدرولیک، این مشکل رو رفع کنید.

نشت روغن از پمپ پلانجری

در صورتی که با نشت روغن از پمپ پلانجری آشنا شدید، باید بدونید علت بروز این مشکل شل شدن مهره‌های پکینگ پیستون و یا خراب شدن این ناحیه هست. در هر صورت برای رفع این مشکل در قدم اول لازمه مهره‌های نام‌برده رو سفت کنید. در صورت نیاز پکینگ پیستون باید تعویض بشه.

تعمیر پرس هیدرولیک

نشت روغن از میله سوپاپ آزاد

اگر با مشکل نشت روغن از میله سوپاپ آزاد در دستگاه پرس هیدرولیک مواجه شدید، باید بدونید که به دو دلیل این اتفاق رخ میده. اولین دلیل شل شدن مهره‌های میله سوپاپ هستن. در صورت بروز این مشکل برای رفع تنها کافیه مهره‌ها رو سفت کنید. دومین علت نشت روغن از این بخش، فرسوده شدن میله بدنه هست که در این صورت لازمه پکینگ تعویض بشه.

عدم حرکت فلانجر

اگر در دستگاه پرس هیدرولیک متوجه شدید فلانجر حرکت نمیکنه، اولین علت می‌تونشه معیوب شدن check ball باشه. برای رفع این مسئله این ناحیه رو تمیز کرده و مجددا در جای مخصوص قرار بدید. دومین علت بروز این مشکل معیوب شدن فنر هست که باید با متخصص تماس بگیرید تا دستگاه شما رو سرویس کرده و بخش‌های لازم رو تعمیر یا تعویض کنه.

برنگشتن ram

اگر در انواع پرس هیدرولیک با مشکل برنگشتن ram مواجه شدید، اولین علت می‌تونه خراب شدن فنر برگشت باشه که در این صورت به راحتی می‌تونید با تعویض این فنر مشکل رو رفع کنید. اگر مشکل از این بخش نبود، پیستون یا فلانجر رو باید بررسی کنید. این بخش ممکنه خم شده و یا آسیب دیده باشه که در این صورت لازمه پیستون رو تعویض کنید. در نهایت خراب شدن بسته‌بندی پیستون ممکنه عامل اصلی بروز این مسئله باشه. با تعویض بسته‌بندی مشکل رفع خواهد شد.

نکات مهم در تعمیر و نگهداری دستگاه پرس هیدرولیک

نکات مهم در تعمیر و نگهداری دستگاه پرس هیدرولیک

دستگاه پرس هیدرولیک مثل هر دستگاه صنعتی دیگه ای، به مرور زمان و در اثر استفاده مکرر، فرسوده میشه. بنابراین لازمه که به طور مرتب تعمیر و سرویس بشه. در خصوص تعمیر و نگهداری این دستگاه لازمه نکاتی رو در نظر داشته باشید تا از این طریق به طول عمر مفید این دستگاه کمک کنید:از جمله مشکلات رایج در خصوص کاهش طول عمر پرس هیدرولیک، گرم شدن بیش از حد و فشار بالای این دستگاه و در نتیجه فرسوده شدن قطعات هست. این مشکل به مرور باعث خراب شدن و از کار افتادن پرس هیدرولیک میشه. برای جلوگیری از این مشکل، دما رو پایین نگه دارید.از قرار دادن دستگاه‌های متفرقه در اطراف دستگاه خودداری کنید.سرویس کردن پرس هیدرولیک رو فراموش نکنید و حتما در فواصل زمانی مرتب با یک مرکز معتبر برای سرویس و تعویض قطعات تماس بگیرید.در فواصل زمانی مرتب روغن و سیال داخل دستگاه رو بررسی کنید.

تعمیر پرس هیدرولیک

تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک با پرس ایران

تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک با پرس ایران

پرس ایران، ارائه‌دهنده انواع خدمات تعمیر، سرویس و تعویض قطعات ماشین‌آلات صنعتی از جمله انواع دستگاه پرس صنعتی و هیدرولیک هست. این مجموعه با برخورداری از تکنسین و تعمیرکارانی مجرب و با دانش و تخصص کافی در این حوزه، ارائه‌دهنده انواع خدمات تعمیر و سرویس دستگاه پرس و دیگر ماشین‌آلات صنعتی رو به صورت تضمینی در کرج و تهران هست. برای دریافت اطلاعات بیشتر و خدمات سرویس و تعمیر، با شماره‌های درج شده در سایت در ارتباط باشید. ما به صورت تضمینی در محل دستگاه شما رو تعمیر خواهیم کرد.

خدمات پرس ایران در خصوص تعمیر انواع دستگاه پرس هیدرولیک

خدمات پرس ایران در خصوص تعمیر انواع دستگاه پرس هیدرولیک
Safe365 Software 932
تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک
تعمیر دستگاه پرس هیدرولیک

آموزش هواگیری پرس هیدرولیک

 • برای هواگیری در قدم اول یک قطعه سنگین ( قطعه‌ای که زیر دستگاه پرس تخریب نشود) را در زیر جک قرار دهید. این قطعه باید 2 الی 3 سانتی‌متر با جک فاصله داشته باشد.
 • در پرس هیدرولیک دو دسته وجود دارد که نام آن‌ها دسته سمت راست و سمت چپ است. باید توجه کنید کدام دسته دچار هواگرفتگی شده است. معمولا در این دستگاه‌ها دسته سمت راست دچار هواگرفتگی شده و از کار می‌افتد. در این مرحله لازم است دسته را سفت کرده و ضربه‌های سریع به سمت بالا و پایین به آن وارد کنید.
 • در مرحله فوق جک به سمت پایین می‌آید. لازم است آن را در فاصله یک میلی‌متر با جسم سخت قرار دهید.
 • در مرحله بعدی لازم است با دسته‌ای که دچار هواگرفتگی شده است مجددا ضربه وارد کنید. این کار را تا زمانی که دستگاه زیر فشار برود ادامه دهید.
 • در صورتی که با انجام مراحل فوق دستگاه هواگیری نشد جک را با قطعه سخت یک میلی‌متر فاصله داده و مجددا همین روند را تکرار کنید و هم‌زمان با استفاده از یک چکش نسبتا سبک به زیر مخزن که حاوی ورق 2 سانتی‌متری است ضربه بزنید. با این کار جک به زیر فشار می‌رسد. در نهایت دستگاه هواگیری می‌شود.

مشکلات رایج دستگاه پرس هیدرولیک و نحوه رفع آن

دستگاه پرس هیدرولیک مثل هر دستگاه صنعتی دیگه‌ای به راحتی ممکنه با مشکلات مختلفی مواجه بشه. این مسئله می‌تونه ناشی از فرسودگی دستگاه و استفاده در مدت زمان طولانی، عدم استفاده صحیح و عدم تعمیر و سرویس پرس هیدرولیک اتفاق بیوفته. توی این بخش قصد داریم چند مورد از مهم‌ترین مشکلات پرس هیدرولیک رو براتون بیان کنیم.

عدم کار کردن دستگاه پرس با ظرفیت تناژ

یکی از مشکلاتی که ممکنه در دستگاه پرس در طول استفاده مشاهده کنید، کار نکردن دستگاه پرس با ظرفیت نامی یا تناژ هست. در چنین حالتی ممکنه چند مسئله منجر به بروز این مشکل بشه. اولین علت بروز این مشکل خراب شدن و یا آسیب دیدن پمپ فلانجری هست. در این صورت لازمه این پمپ تعویض بشه. دومین علتی که باعث بروز این مشکل میشه آلوده شدن check Ball  هست. اگر مشکل از این بخش بود لازمه این قسمت رو با دقت تمیز کنید. در نهایت سومین علت مربوط به خراب شدن گیج هست که باید تعویض بشه.

صدای زیاد پمپ هیدرولیک

به طور کلی یکی از اصلی‌ترین مزایای پمپ‌های هیدرولیک در این دستگاه‌ها بی‌صدا بودنشونه. بنابراین میشه گفت اگر متوجه صدای زیاد از قسمت پمپ پرس هیدرولیک شدید، لازمه عیب‌یابی رو آغاز کنید. اصلی‌ترین علت‌هایی که ممکنه باعث ایجاد سروصدا در سیستم بشه شامل ایجاد حفره، هوادهی، تنظیم نبودن تراز کوپل و ساییده شدن یا آسیب دیدن پمپ هست. برای از بین بردن این مشکل لازمه حفره‌زدایی صورت بگیره. این مسئله در اثر تشکیل حباب‌های گاز ایجاد میشه. با استفاده از تمیز کردن و یا تعویض اجزای فیلتراسیون و یا تعویض روغن هیدرولیک این مشکل قابل رفع هست.

گرم شدن پمپ در پرس هیدرولیک

مشکل رایج بعدی در دستگاه‌های پرس هیدرولیک، گرم شدن بیش از حد پمپ هست. به طور کلی گرم شدن این بخش باعث تاثیر منفی روی ویسکوزیته سیال و در نهایت ساییدگی در اجزای مختلف میشه. حالا چرا پمپ در پرس هیدرولیک گرم میشه؟ کاویتاسیون یا حفره‌زدایی، هوادهی، بار بیش از حد و یا سایید شدن قطعات پمپ از علت‌های اصلی بروز این مشکله. برای رفع مشکل بار بیش از حد بهتره با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا اقدامات لازم رو با نصب فشارسنج و تنظیم فشار انجام بده.

هیدرولیک

مزایای استفاده از دستگاه پرس هیدرولیک

به طور کلی دستگاه پرس هیدرولیک مزایای زیادی داره. از جمله اصلی‌ترین مزایای این دستگاه موارد زیر هست:

 • مزایای استفاده از دستگاه پرس هیدرولیک کار کردن با این دستگاه‌ها معمولا ساده بوده و به راحتی میشه عملیات موردنظر رو انجام داد.
 • از جمله اصلی‌ترین مزایای دیگه این دستگاه می‌تونیم به امکان کنترل و اندازه‌گیری نیروی وارد شده اشاره کنیم. همچنین امکان نمایش این نیرو به صورت الکتریکی هم وجود داره.
 • قبل از استفاده از دستگاه می‌تونید عملیاتی که قصد انجامش رو دارید رو اندازه‌گیری و برنامه‌ریزی کنید.
 • با استفاده از این دستگاه به راحتی می‌تونید عملیات خم‌کاری رو انجام بدید.
 • مقدار فشار و نیروی وارد شده از دستگاه به جسم قابل اندازه‌گیریه. با کمک این ویژگی میشه مفدار نیرویی که برای هر ماده نیازه رو بدست آورد.
 • در دستگاه هیدرولیک عملیات تاب‌گیری قطعه قابل اندازه‌گیری هست.
 • در نهایت امکان تنظیم سرعت حرکت کورس هم وجود داره.

سوالات متداول

به طور کلی برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه و کاهش عمر مفید، لازمه در فواصل زمانی مرتب از خدمات سرویس دستگاه پرس برخوردار بشید. در صورت مشاهده نشتی روغن، افت کارکرد، عدم کار کردن دستگاه پرس با ظرفیت تناژ خود، عدم حفظ فشار مورد نیاز، عدم حرکت فلانجر و… لازمه حتما با تعمیرکار و متخصص در این حوزه در ارتباط باشید تا هر چه سریع‌تر مشکل رو رفع کنید.

پرس ایران با داشتن سال‌ها فعالیت در خصوص تعمیر و ساخت انواع ماشین‌آلات صنعتی و دستگاه پرس، با بکارگیری تکنولوژی پیشرفته و تجربه سال‌ها فعالیت خود در این زمینه، به صورت تضمینی در خصوص تعمیر و نگهداری دستگاه پرس هیدرولیک در کنار شماست. کیفیت بالا، قیمت مناسب، برخورداری از نیروهای مجرب، بکارگیری دانش کافی، برخورداری از تکنولوژی روز، تضمین کیفیت خدمات و… از جمله مواردی هست که شما می‌تونید به پرس ایران اعتماد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از خدمات با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

X